8.30 liturghia copiilor.

11.00 liturghia comunitară

16.30 va avea loc adorația euharistică;

17.00 sfânta liturghie de seară;

După liturghia de seară suntem invitați la baza sportivă din localitate pentru o seară împreună;

programul va cuprinde:

-spectacol de muzică şi dansuri populare susţinut de ansamblul „ecoul din vale”

-premierea cuplurilor ce au implinit 50 de ani de căsătorie,

-surprize pregătite de organizatori.

Mulțumim celor care au ajutat la pregătirea sărbătorii dedicate sfintei fecioare Maria regină în amintirea răposaților de pe Ciciola precum și binefăcătorilor care au ajutat în această săptămână la lucrările de la biserică.

După cum s-a propus în cadrul comitetului bisericesc, duminica viitore, fiind ultima din lună, se va face o colectă specială pentru continuarea lucrărilor de renovare a bisericii. Mai avem câteva sute de milioane de lei vechi de achitat pentru procurarea materialelor necesare pentru renovarea exteriorului bisericii. La intrarea în biserică s-a amenajat un loc unde cei care doresc și au posibilitatea, pot lăsa oferta lor pentru grăbirea lucrărilor de renovare. Mulțumim anticipat tuturor binefăcătorilor.

A sosit revista de la răsărit la apus pentru cei abonați.

 

 

Vă dorim tuturor o duminică binecuvântată!