Anunțuri

 

4 februarie

 

8.30 liturghia copiilor;

11.00 Sfânta Liturghie comunitară.

16.30 Adorație euharistică

17.00 Sfânta liturghie de seară;

 

Duminică, 11 februarie, celebrăm memoria apariției sfintei fecioare Maria la Lourdes. În zilele premergătoare suntem invitați să participăm la rozariu și la sfânta Litughie cerând harurile necesare prin mijlocirea Maicii Sfinte.

 

Anul acesta, Prima sfântă Împărtășanie va fi duminică 20 Mai.

 

În vederea continuării lucrărilor la biserică (renovarea altarelor și a pavimentului) s-a propus ca și anul acesta cei care au lucrat și anul trecut să poată direcționa 2% din impozitul pe venit către biserica din Valea Mare. Cine dorește să facă această ofertă este rugat să treacă pe la biroul parohial.

 

Au sosit revistele Lumina creștinului și De la Răsărit la Apus pe următoarele luni. Abonații sunt rugați să treacă pe la biroul parohial.

 

Mulțumim credincioșilor de pe sectorul II Valea Dragă care au ajutat sâmbătă la curățenia în biserică. Pentru sâmbăta viitoare sunt invitați credincioșii din sectorul I Valea de Sus să se organizeze pentru curățenia săptămânală.

 

Vă dorim tuturor o săptămână binecuvântată.