8.30 liturghia copiilor;

11.00 Sfânta Liturghie comunitară.

16.00 Adorație euharistică (rozariul inclus)

17.00 Sfânta liturghie de seară;

Miercuri la ora 10.00 va avea loc în biserica noastră un moment de formare, urmat de Liturghia pentru membrii Ordinului al treilea franciscan, în prezența părintelui asistent spiritual.

Miercuri, 8 februarie, când comemorăm și pe sfânta Iosefina Bachita, este Ziua Mondială de rugăciune împotriva traficului de persoane. Atât la rozariu cât și la Liturghie vom pune o intenție pentru apărarea drepturilor persoanei umane.

Sâmbătă, 11 februarie, celebrăm memoria apariției sfintei fecioare Maria la Lourdes. În zilele premergătoare suntem invitați să participăm la rozariu și la sfânta Litughie cerând harurile necesare prin mijlocirea Maicii Sfinte.

Mulțumim credincioșilor de pe sectorul I Valea Dragă care au ajutat sâmbătă la curățenia în biserică. Pentru sâmbăta viitoare sunt invitați credincioșii din sectorul II Valea Dragă să se organizeze pentru curățenia săptămânală.

Anul acesta Prima sfântă Împărtășanie va fi în ultima duminică din luna Mai (28 Mai).

Au sosit revistele Lumina creștinului și Mesagerul sfântului Anton. Abonații sunt rugați să treacă pe la biroul parohial.

 

Vă dorim tuturor o săptămână binecuvântată.