8.30 liturghia copiilor;

11.00 Sfânta Liturghie comunitară.

16.30 Adorație euharistică

17.00 Sfânta liturghie de seară;

 

Din partea Episcopiei am fost anunțați că duminică, 19 februarie se va face în toate bisericile o colectă specială pentru familiile sinistrate din Siria. La fiecare Liturghie vom avea posibilitatea să ne arătăm solidaritatea atât cu creștinii cât și cu ceilalți locuitori afectați din cauza războaielor din Siria.

Dacă mai sunt persoane care au fost angajate anul trecut la diverse firme și încă nu au direcționat 2% din impozitul pe venit, către o altă instituție pot face această direcționare către biserica din Valea Mare.

Anunțăm pe cei interesați că am primit zilele trecute radiouri care recepționează postul „Radio Maria”. Cei care nu au în casa lor un radio care să prindă această frecvență, sau doresc să facă un cadou celor care nu au posibilitatea să achiziționeze, pot trece pe la biroul parohial.

A sosit revista Mesagerul sfântului Anton. Abonații sunt rugați să treacă pe la biroul parohial.

 

 

Vă dorim tuturor o săptămână binecuvântată