08.30: Liturghia copiilor.
11.00: Liturghia comunitară.
17.30: Adorația euharistică.

Mulțumim vălemărenilor întorși acasă din străinătate care au trecut pe la biroul parohial și au făcut deja o ofertă pentru lucrările de la biserică. Chiar dacă fiecare familie are diverse obligații proprii, invităm să ne gândim fiecare și la biserica noastră făcând o ofertă, după posibilități pentru finalizarea lucrărilor de la exterior cât și pentru continuarea celor de la interior. Până la sfârșitul acestei luni trebuie să achităm 10.000 de lei noi pentru paratrăsnet și celelalte lucrări care trebuie finalizate la exteriorul bisericii. Mulțumim anticipat tuturor pentru colaborare și vă asigurăm de rugăciunile și recunoștiința întregii comunități.

Colecta din această duminică este pentru susținerea Seminarului diecezan.

Luni, 19 august, între orele 9.00 și 11.00, va fi la Oratoriu o echipă de oftalmologi pentru controlul gratuit al sănătății ochilor.

Din partea oficiului poștal Faraoani am fost rugați să anunțăm că toți oamenii care au de primit pensii sau alocații să meargă la Faraoani întrucât poștașul este în concediu medical.

Sâmbătă, 22 august, dacă vremea va fi prielnică, la ora 9.00 vom merge din fața bisericii spre capela de la Ciciola dedicată sfintei fecioare Maria regină, unde vom celebra o sfântă liturghie pentru înaintașii noștri care au murit în acele locuri. Dacă va ploua la ora 10.00vom începe în biserică Rozariul urmat de Calea sfintei Cruci și sfânta Liturghie

Vestiri (ora 11.00)