8.30: liturghia copiilor.
11.00: Sfânta Liturghie comunitară.
17.30: adorație euharistică.

Mulțumim credincioșilor care duminica trecută au contribuit la colecta specială pentru sinistrații din Berindești-Răcăciuni. S-au strâns în total 2700 ron care au fost deja trimiși la Episcopie, de unde vor fi distribuiți la familiile cele mai afectate în urma alunecărilor de teren.

La liturghia de la ora 11.00 va fi prezent și pr. Florin Sescu care se va ruga pentru toți binefăcătorii misiunilor și va vorbi despre noutățile din țările de misiune.

Din partea dispensarului am fost rugați să anunțăm că miercuri, 22 aprilie, începând cu ora 8.00, cei interesați au posibilitatea să efectueze analize medicale gratuite și compensate.

Sâmbătă, 2 mai, va avea loc la Onești Ziua Tineretului pe plan diecezan. Tinerii care doresc să participe la această sărbătoare dedicată lor sunt invitați să se înscrie cât mai curând la biroul parohial pentru a găsi un mijloc de transport adecvat.

Duminica viitoare, 26 aprilie la ora 11.00, va fi hramul sfântul Marcu la parohia Cleja II.

Vă dorim tuturor un timp pascal plin de bucuria învierii Domnului!