08.30: Liturghia copiilor.
11.00: Liturghia comunitară.
17.30: Adorația euharistică.
18.00: Sfânta Liturghie de seară.

Mulțumim credincioșilor din sat care ne-au ajutat la buna desfășurare a pelerinajului anual de la Ciciola. Părintele Viorel s-a bucurat să ne vadă în număr de aproape 500 la capela dedicată Sfintei Fecioare Maria Regină.

Duminica viitoare, 28 august, la ora 11.00, va face în biserica din Valea Mare profesiunea perpetuă, sora Bernadeta Secaci. Întrucât vor fi oaspeți din întreaga țară băncile din mijloc vor fi rezervate pentru persoanele consacrate, dar cei din localitate veți putea sta în băncile laterale sau la cor.

Tot duminica viitoare va fi la ora 11.00 hramul în parohia Berindești.

Se apropie luna septembrie când se va tipări un nou număr al revistei noastre locale „Ecouri din Vale”. Invităm pe cei care au talent să pregătească în următoarea săptămână articole sau poezii cu mesaj pentru toți cititorii.

Vă dorim o săptămână binecuvântată!