Întrucât nu toți enoriașii au adresă fb. am dorit să postăm și pe site-ul parohial invitația la un nou început pentru corul mare. A trecut cu bine hramul comunității noastre și multă lume a apreciat cântecele care s-au cântat. Este însă loc de mai bine până să putem participa la concursurile de cântece pe voci care se mai obișnuiesc în diverse ocazii.
Întrucât se apropie sărbătoarea Sfântului Martin, când va trebui să cântăm la hramul bisericii din cimitir s-a propus să avem săptămânal o repetiție generală și la corul mare. Copiii vor avea în continuare repetiția sâmbăta la trasul întâi, tinerii vor continua repetiția vineri, după Liturghia de seară, iar adulții vor avea repetiția joi, după liturghia de seară. Vor fi săptămânal cântece din repertoriul de duminică (sau de hram), dar și unele cântece noi, care să facă liturghiile cât mai atractive pentru toți participanții la celebrare. La corul mare se mai pot înscrie încă adolescenți, tineri și adulți (bărbați și femei), care simt că au de la Domnul darul de a cânta.
Prima repetiție oficială va fi joi 1 octombrie la ora 19.00.
Vă așteptăm cu drag!