Luni, 02 noiembrie, la ora 11.00 în cimitirul din Valea Mare-Faraoani s-a celebrat o sfântă Liturghie pentru toți răposații noștri, precum și pentru cei peste 30 de tineri, care au murit în tragicul accident de la București. Liturghia a fost prezidată de părintele Felix Roca, iar predicator a fost părintele Andrei Varga, paroh în parohia Cleja. După Sfânta Liturghie s-a făcut un prohod pentru toți răposații, iar apoi ne-am rugat și am pomenit pe cei dragi, care au plecat dintre noi și dorm somnul păcii. Vremea a fost minunată și cei 20 de preoți în mai puțin de două ore au pomenit pe toți răposații din cimitir.
Dumnezeu să-i ierte și să ne ajute să-i revedem într-o zi pe toți cei dragi în Patria cerească! Să se odihnească în pace!

Pomenirea credincioșilor răposați 2 noiembrie 2015