Marți, 7 aprilie, începând cu ora 19.00 a avut loc în biserica din Valea Mare Recitalul „Ultimele 7 cuvinte ale Mântuitorului”, de Joseph Haydn, susținut de Cvartetul „Consonanțe” din Bacău. Timp de mai bine de o oră ne-am bucurat de o muzică deosebită și de meditarea ultimelor 7 cuvinte ale Mântuitorului. Mulțumim coordonatorului (iulian Bolog) și tuturor membrilor acestei „mici orchestre” (după cum a subliniat și monseniorul Grigore). Mulțumim și domnului Mihai Solomon, care a sponsorizat deplasarea acestor artiști în comunitatea noastră.
Felicităm tinerii artiști ai cvartetului „Consonanțe” și sperăm ca tinerii și copiii din comunitatea noastră să aibă curaj și mai mare de a învăța să cânte la un instrument muzical.
Dorim ca bucuria învierii lui Isus să rămână mereu în inimile tuturor! Cristos a înviat!