Luni 21.04.2014 , între orele 09.00 – 15.00 la Oratoriul din Valea Mare va avea loc a doua ediție a Targului de Artizanat și Produse Tradiționale din comuna Faraoani. Fiind a doua zi de Pasti invitam pe toata lumea la  o mica evadare în lumea artizanatului, mestesugarilor si nu numai. Asteptam cu mare drag atat expozanți cât și participanti în numar cât mai mare.

La aceasta a II-a ediție  puteti vedea o varietate de produse, cum ar fi :

port popular traditional, camăși frumos înflorate, preșuri și cuverturi  de perete, icoane și statuete religioase, suveniruri si cadouri, săpun natural handmade, dulceață si sirop de trandafiri, miere de albine și multe altele.

Ca și noutate  puteți  vedea și o frumoasa colecție de bancnote și monede atât romanesti cât și din țari diferite.

Va asteptam cu drag !targ2