Postat de in data de iul. 13, 2019 in Diverse | 0 comentarii

08.30: Liturghia copiilor.

11.00: Liturghia comunitară.

17.30: Adorația euharistică.

18.00: Sfânta Liturghie de seară.

Așa cum am anunțat și duminica trecută, astăzi, la ora 15.30, la oratoriu, va fi prezent părintele Andrei Laslău, împreună cu un grup de animatori de la Don Bosco, pentru o pregătire cât mai temeinică a tinerilor noștri animatori pentru campus. Prezența animatorilor este mai mult decât indicată.

Liturghia de seară va fi celebrată de părintele Budău Eugen, responsabilul Școlii de Cântăreți bisericești. După Liturghie va avea loc în biserică un concert susținut de cei mai buni elevi de la această școală.

Marți, 16 iulie, la ora 10.30, va avea loc hramul Mănăstirii Carmelitane din Luncani.

Joi, 18 iulie, începând cu ora 10.00 va veni la oratoriu, o echipă de oftalmologi care va face controlul gratuit al sănătății ochilor celor interesați din comunitatea noastră.

Mulțumim credincioșilor de pe sectorul II, Valea de Sus, care au ajutat la curățenie în biserică. Invităm sâmbăta viitoare voluntari de pe sectorul I Valea de Jos.