Postat de in data de iun. 13, 2020 in Diverse | 0 comentarii

17.00: Sf. Rozariu

17.30: Adorație euharistică.

18.00: Sfânta Liturghie de seară

Astăzi la ora 11, va fi hramul comunității din Faraoani „Sf. Anton de Padova”. Conform tradiției, nu se va celebra liturghia mare din comunitate.

Vineri, în sărbătoarea Preasfintei Inimi a lui Isus, celebrăm și Ziua Mondială de rugăciune pentru Sfințirea Preoților. Atât la rozariu cât și la liturghie vom pune această intenție specială.

Duminica viitoare la ora 11.00, va fi în parohia Nicolae Bălcescu, hramul bisericii „Inima lui Isus.

Mulțumim credincioșilor de pe sectorul II Valea de Jos care au ajutat la curățenia în biserică. Sâmbăta viitoare îi așteptam la curățenie pe cei de pe sectorul III Valea de Jos.