8:30Liturghia copiilor (celebrează Pr. Sescu Florin pentru susținătorii misiunilor)

11:00Liturghia Solemnă a Familiilor Jubiliare

16:30 – Adorație

17:00 – Liturghia de seară

Marți, 31 decembrie, la ora 10.00 va fi ultima sf. Liturghie din an și bilanțul cu Te Deum de mulțumire.

La 23:30 se va deschide biserica, iar la 23.45 și se vor face rugăciuni urmând apoi a primi binecuvântarea la cumpăna dintre ani.

Miercuri, 1 ianuarie 2020, Anul Nou

11.00: Sfânta Liturghie solemnă de început de an

16.30 Adorație euharistică

17.00: Sfânta Liturghie de seară

Mulțumim copiilor și tinerilor care au vizitat familiile din sat cântând colinde pentru copii din Africa. Mulțumim familiilor care i-au primit și vă anunțăm că s-au strâns deja 4500 lei. Mulțumim și credincioșilor care au dat o ofertă pentru susținerea seminarului diecezan. În noaptea și ziua de Crăciun s-au strâns 2.700 lei.

Din partea medicului de familiei din comunitatea noastră, am fost rugați să anunțăm că se continuă înscrierile în fiecare dimineață de luni până vineri, între orele 8-12.

Programul sfințirii caselor și binecuvântarea familiilor

Binecuvântarea caselor va începe la data de 2 ianuarie.

Joi, 2 ianuarie: Valea Dragă

Vineri, 3 ianuarie: Valea de Sus

Sâmbătă, 4 ianuarie: Valea de Jos, sectoarele I și II

Marți, 7 ianuarie: Valea de Jos III și Costița.

Simbria rămâne ca în anul 2019: 150 de Ron pentru o familie întreagă și 75 pentru jumătate. Programul binecuvântării familiilor va începe la ora 9.00.

Mulțumim credincioșilor de pe sectorul I Valea de Jos, care au ajutat la curățenia în biserică. Sâmbătă, așteptăm voluntari de pe sectorul II Valea de Jos.

Vă dorim o săptămână plină de pace și binecuvântare de la Domnul.