08.30: Liturghia copiilor.
11.00: Liturghia comunitară.
17.30: Adorația euharistică.

La încheierea Verii împreună aducem mulțumiri tuturor celor care au ajutat la buna desfășurare a acestei săptămâni formative și recreative pentru copii și tinerii comunității noastre. Amintim copiilor că activitățile vor continua și săptămâna viitoare începând cu ora 15.30 dar și în fiecare sâmbătă de la ora trei.

Sâmbătă, 6 august, va avea loc la Pildești întâlnirea diecezană a familiilor la care vor fi prezenți, mai mulți episcopi, preoți și mii de credincioși din dieceză. Din parohia noastră vom merge cu un autocar. Persoanele interesate să se înscrie cât mai curând la biroul parohial.

Centrul Auto Bacău angajează electricieni și mecanici auto calificați. Oferta este serioasă și salariul este atractiv. Pentru mai multe detalii și numere de telefon, cei interesați pot trece pe la biroul parohial.