08.30: Liturghia copiilor.
11.00: Sfânta Liturghie comunitară.
17.00: adorație euharistică cu rozariu inclus.
Întrucât luni, 1 iunie, este Ziua mondială a copilului și cei mici au liber de la școală, s-au propus două activități în comunitate. De la ora 9.00 la 11.00 vor fi diverse jocuri și concursuri în zona Oratoriului coordonate de Asociația Agneziana. De la ora 11.00 va fi un concurs de desene pe asfalt organizat de Primaria Faraoani, Ciuraru Pal Cristina și Terasa din Gradină pe sectorul cuprins între stația de autobuz de la Școală până la intrarea la Terasa din Grădină.
Copii care s-au înscris pentru Sărbătoarea copiilor de la Rotunda, sunt invitați marți la ora 18.00 pentru organizarea acestui eveniment.
Marți, după sfânta Liturghie de seară, vom face o procesiune pentru ploaie.
Joi, 4 iunie, avem solemnitatea Trupul și Sângele Domnului, sfintele Liturghii vor fi la ora 11.00 și 18.00. după sfânta Liturghie de seară vom face și procesiunea cu Preasfântul Sacrament pe străzile satului nostru.
Duminica, viitoare, la ora 11.00, avem hramul „Sfântul Anton de Padova” în parohia Faraoani
Pentru duminica viitoare s-a propus o colectă specială pentru sinistrații din Nepal.
În prima duminică din luna iunie s-a propus un spectacol-concurs, pe plan parohial, cu ocazia zilei copilului. Dacă mai sunt copii care încă nu s-au anunțat, dar au diverse talente, se pot înscrie la domnișoara Bety Antal pentru o preselecție și pentru a-i ajuta pe cei mici în alegerea lor.
Întrucât se apropie luna iunie când va apărea un nou nr. al revistei noastre locale, rugăm pe cei cu inspirație de a scrie articole sau poezii să le aducă la biroul parohial până la mijlocul lunii iunie. Tema revistei este despre luna Maicii Domnului și luna inimii lui Isus precum și articole despre copii și familie. Vă mulțumim de colaborare!
Săptămâna aceasta vom avea prima vinere și prima sâmbătă din lună. Vineri vom vizita bătrânii și bolnavii din sat.
Au sosit revistele „Lumina creștinului” pe luna iunie.