08.30: Liturghia copiilor.
17.30: adorație euharistică.

Astăzi la ora 11.00, avem hramul „Sfântul Anton de Padova” în parohia Faraoani. Ca și în anii trecuți liturghia de la ora 11.00 se suspendă. La ora 10.00 vom merge în procesiune de la biserică spre Faraoani.

Dacă mai sunt copii care încă nu s-au înscris pentru Vara împreună 2015, sunt așteptați la birou cât mai curând, pentru a putea comanda materialele necesare acestei săptămâni de activități cu cei mici.

Duminica viitoare va fi hramul bisericii din Gioseni.
La 1 iulie dorim să completăm grupul ministranților. Dacă sunt copii de la clasa a treia precum și de clasele mai mari care doresc să se înscrie îi așteptăm cât mai curând la biroul parohial.

La biroul parohial s-au adus câteva CD-uri cu cântece religioase, compuse și interpretate de o persoană consacrată din dieceza noastră. Cei care doriți să aveți în casă o muzică creștină puteți achiziționa acest CD, susținând în același timp și operele misionare.

Au sosit la biroul Parohial revistele De la răsărit la apus și Mesagerul sfântului Anton. Abonații sunt rugați să ridice cât mai curând aceste publicații.