08.30: Liturghia copiilor.

11.00: Sfânta Liturghie comunitară.

17.30: adorație euharistică.

Întrucât au mai rămas doar două săptămâni până în duminica în care copii din clasa a treia îl vor primi pentru prima dată pe Isus în inima lor, începând de mâine vor avea pregătire luni, miercuri și sâmbătă începând cu ora 17.30.

În prima sâmbătă din luna iunie va avea loc Ziua copilului pe plan diecezan la Barticești. Copii care doresc să participe la această sărbătoare sunt rugați să se înscrie cât mai curând la biroul parohial.

În prima duminică din luna iunie vom avea ziua copilului pe plan parohial. În cursul după amiezii va fi un spectacol concurs pentru a da ocazie copiilor talentați să dovedească aptitudinile lor muzicale sau în alte domenii. Înscrierile vor avea loc la domnișoara Beti.

Întrucât se apropie sărbătoarea Înălțării Domnului, amintim, celor care încă nu au fost pe la cimitir, că sunt invitați la curățenia mormintelor celor dragi.

Mulțumim credincioșilor care în această săptămână au ajutat la diverse activități din zona bisericii celor care au ajutat la curățenia din biserică, precum și celor care au adus aceste flori de la altar sau de la Maica Domnului. Pentru sâmbăta viitoare amintim celor de pe sectorul II Valea de jos că urmează la curățenie.

Abonații revistei Lumina creștinului sunt rugați să ia numărul pe luna mai.

Vă dorim o lună mai cu binecuvântarea Maicii Domnului!