Joi, 2 noiembrie, când celebrăm Pomenirea credincioșilor răposați, ne-am adunat cu mic cu mare și în cimitirul din Faraoani-Valea Mare, pentru a celebra o sfântă Liturghie și pentru a ne ruga împreună pentru părinții, bunicii și înaintașii noștri răposați. Cimitirul a devenit mai luminat și mai frumos prin luminile și florile care au dat mai multă culoare acestui loc sacru în care cei dragi așteaptă învierea de apoi.
Mulțumim părintelui Gheorghe Cojocaru, pentru cuvintele frumoase de la predică, preoților care au venit din parohiile vecine pentru pomenirea răposaților noștri, voluntarilor care au ajutat la pregătirea sărbătorii și tuturor care s-au unit cu noi în rugăciune.

Odihna veșnică dă-o răposaților noștri, Doamne, și lumina fără de sfârșit să le strălucească lor. Să se odihnească în pace. Amin.

IMG_2579 IMG_2580 IMG_2589 IMG_2600 IMG_2607 IMG_2646 IMG_2649 IMG_2667 IMG_2682 IMG_2683