8.30 liturghia copiilor;

11.00 Sfânta liturghie comunitară;

16.00 Adorație euharistică în cadrul căreia va fi și Sfântul Rozariu;

17.00 Sfânta liturghie de seară;

Vineri 10 noiembrie, după liturghia de seară, vom avea o procesiune în jurul bisericii ca pregătire pentru sărbătoarea Sfântului Martin. Tot atunci vom avea și momentul „Un milion de stele” organizat de Caritas-ul Diecezan în colaborare cu CID Valea Mare. Oferta benevolă care se va face pentru lumânările primite va fi ca o lumină pentru bătrânii și bolnavii care sunt îngrijiți prin Centru de îngrijire la Domiciliu.

Sâmbătă, 11 noiembrie, la ora 11.00 vom celebra liturghia solemnă a hramului bisericii din cimitir, dedicată sfântului Martin. După liturghie cei care vor dori vor putea pomeni pe cei răposați la mormintele lor. Rugăm consilierii și voluntarii să se mobilizeze pentru pregătirea altarului și a celor necesare pentru sărbătoarea hramului.

Sâmbătă, cateheza copiilor de la Mir se suspendă, rămânând doar repetiția la cor și liturghia de seară.

Mulțumim voluntarilor de pe sectorul I Valea de Jos care au ajutat la curățenia din Biserică. Sâmbăta viitoare îi așteptăm pe cei de pe sectorul II Valea de Jos pentru a se mobiliza pentru curățenia din biserică.

Vă dorim tuturor o săptămână binecuvântată!