08.30: Liturghia copiilor.
11.00: Sfânta Liturghie comunitară.
17.30: adorație euharistică.

Vineri, 27 mai, la ora 17.00, va fi examenul final pentru copii care se pregătesc la Prima Sfântă Împărtășanie.

Sâmbătă, 28 mai începând cu ora 16.00 copii de clasa a treia vor face prima spovadă. Pentru a fi o sărbătoare de familie sunt invitați să se pregătească sufletește atât părinții cât și frații mai mai ai sărbătoriților.
Prima sfântă Împărtășanie a avea loc duminică, 29 mai la ora 8.30. Copii sunt așteptați la biserică la ora 8.00 pentru ultima repetiție.

Joi, 26 iunie, avem solemnitatea Trupul și Sângele Domnului, sfintele Liturghii vor fi la ora 11.00 și 18.00. După sfânta Liturghie de seară vom face și procesiunea cu Preasfântul Sacrament pe străzile satului nostru. Copii sunt invitați să se îmbrace de sărbătoare pentru procesiunea de Joia Verde.
Duminica viitoare la ora 11.00 va fi hramul Preasfintei inimi a lui Isus la biserica din Nicolae Bălcescu.
Întrucât se apropie luna iunie când va apărea un nou număr al revistei noastre locale, rugăm pe cei cu inspirație de a scrie articole sau poezii să le aducă la biroul parohial până la mijlocul lunii iunie. Tema revistei este despre luna Maicii Domnului și luna inimii lui Isus precum și articole despre copii și familie. Vă mulțumim de colaborare!