8.30 liturghia copiilor;

11.00 Sfânta Liturghie comunitară urmată de repetiția la cor.

17.00 Calea sfintei cruci.

17.30 Sfânta liturghie de seară urmată de cateheza tinerilor

 

Vom continua în această săptămână novena de pregătire pentru sărbătoarea sfântului Iosif care anul acesta se va ține la data de 19 Martie.

 

S-au tipărit de curând doua modele de Biblie (mici și mijlocii), fără notele de la prima ediție. Cei care doriți această ediție mai ușor de purtat și folosit o puteți achiziționa de la biroul parohial. Cei interesați pot procura de la birou și Biblia copiilor. După s-a mai anunțat, astăzi este în întreaga dieceză sărbătoarea Bibliei. S-a propus ca în această duminică să aducem la biserică și Sfânta Scriptură pentru o ceremonie specială.

 

Mulțumim celor de pe sectorul III VJ care au mai ajutat sâmbătă la curățenia din biserică. Sâmbăta viitoare sunt așteptați cei din sectorul Costița.

 

Vă dorim tuturor o duminică binecuvântată și

un post mare plin de haruri!