8.30 liturghia copiilor;
11.00 Sfânta Liturghie comunitară urmată de spectacolul de 8 martie.
17.30 Calea sfintei cruci.
18.00 Sfânta liturghie de seară;

Marți 15 martie la ora 9.00 vom avea o înmormântare. Amintim că liturghia de dimineață se suspendă.
Din partea dispensarului am fost rugați să anunțăm că marți, 15 martie, va fi posibilitatea de analize gratuite pentru posesorii de card de sănătate. Luni între 8.00 și 9.00 cei interesați sunt așteptați la dispensar pentru înscriere. Cei care nu vor reuși să se înscrie pentru analizele gratuite din luna aceasta se vor putea înscrie pentru luna viitoare când vor mai fi înca 25 de programări gratuite.
Reamintim că marți 15 martie 2016, începând cu ora 08.30 până la ora16.00, la Sediul Primăriei Faraoani va fi prezentă echipa mobilă a poliției Bacău pentru persoanele care trebuie să și facă noul buletin.
Sâmbătă, 19 martie, îl celebrăm pe sfântul Iosif, patronul Bisericii universale. Este sărbătoare de poruncă. Vom avea două sfinte liturghii, prima la ora 10.00, iar a doua seara la ora 18.00.
Tot sâmbătă, 19 martie, Asociația Kolping Moldova va organiza Calea Crucii pe traseul spre Ciciola, după liturghia de la ora 10.00.
Duminica viitoare de Florii, când binecuvântăm ramurile, celebrăm și Ziua mondială a tineretului. La liturghia de seară invităm să participe toți tinerii din comunitate.
Fiind în ultimele zile ale Postului Mare din acest an al milostivirii, s-a propus ca pe plan parohial să organizăm o activitate caritabilă. Joi și vineri în cursul după amiezii cei care doriți să donați haine pentru cei nevoiași puteți participa la acțiunea „Șifonierul”. Recomandăm ca hainele oferite să fie curate și să nu fie rupte. Mulțumim anticipat pentru colaborare!

Vă dorim tuturor o duminică binecuvântată și
un post mare plin de haruri!