08.30: Liturghia copiilor.

11.00: Liturghia comunitară.

17.30: Adorația euharistică.

18.00: Sfânta Liturghie de seară.

 

Colecta de astăzi este pentru Seminarul Diecezan.

 

Mulțumim credincioșilor din sat care ne-au ajutat la buna desfășurare a pelerinajului anual de la Ciciola. Mulțumim și celor care au ajutat și la pregătirea sediului centrului de îngrijire la domiciliu, care s-a inaugurat sâmbătă seară.

 

Duminica viitoare la ora 11.00 va avea loc sfințirea bisericii din Dumbrăveni.

 

Se apropie luna septembrie când se va tipari un nou număr al revistei noastre locale „Ecouri din Vale”. Invităm pe cei care au talent să pregătească în următoarea săptămână articole sau poezii cu mesaj pentru toți cititorii.

 

Mulțumim celor care au mai ajutat în această săptămână la lucrările din biserică. Invităm sâmbăta viitoare credincioșii de pe Valea de Sus să dea o mână de ajutor la curățenia săptămânală.

 

 

 

 

Vă dorim o săptămână binecuvântată!