8.30 liturghia copiilor;
11.00 Sfânta Liturghie comunitară.
16.00 Adorație euharistică.
17.00 Sfânta liturghie de seară;
Marți, 2 februarie, în ziua mondială a persoanelor consacrate, sărbătorim Întâmpinarea Domnului. În această zi se încheie și anul special dedicat persoanelor consacrate. Nu este sărbătoare de poruncă dar liturghiile vor fi la orele 9.00 și 18.00 pentru a putea participa și cei care lucrează în oraș. La fiecare liturghie vor fi binecuvântate și lumânările.
Miercuri, 3 februarie, celebrăm memoria sfântului episcop martir Blaziu. După sfânta liturghie vom primi fiecare personal binecuvântarea cu lumânările sfințite pentru a fi feriți de bolile de gât și de orice alt rău. Liturghiile vor fi la orele 9.00 și 18.00.
Săptămâna aceasta începem o nouă serie de vineri I din lună. Cei care doresc să urmeze această devoțiune în cinstea Inimii preasfinte a lui Isus, și nu se pot deplasa la biserică, să se anunțe la biroul parohial pentru a fi luați în evidență. Precizăm că cei care au urmat vinerile I din lună în anul trecut nu mai este necesar să se înscrie.
Începând cu prima duminică din Postul Mare vom începe pregătirea logodnicilor în vederea căsătoriei. Rugăm tinerii care au în plan să se căsătorească anul acesta să se înscrie la biroul parohial pentru a putea începe pregătirea. (prima întâlnire duminică, 14 februarie ora 14.00)
În vederea continuării lucrărilor la biserică (renovarea interioară) s-a propus ca și anul acesta cei care au lucrat și anul trecut să poată direcționa 2% din impozitul pe venit către biserica din Valea Mare. Cine dorește să facă această ofertă este rugat să treacă pe la biroul parohial.
A sosit revista Lumina creștinului pe luna februarie. Abonații sunt rugați să treacă pe la biroul parohial pentru a primi revista.

Vă dorim tuturor o duminică binecuvântată!