08.30: Liturghia copiilor.
11.00: Liturghia comunitară.
17.00: Adorația euharistică.
18.00: Sfânta Liturghie de seară.

După liturghia de la ora 18.00 va fi repetiție la corul mare.

Duminica viitoare va fi hramul comunităților Sfânta Cruce din Bacău și Luizi Călugăra. Liturghia va fi celebrată la ora 11.00.

Marți, 8 septembrie, avem sărbătoarea Nașterii sfintei fecioare Maria. Chiar dacă nu este sărbătoare de poruncă suntem invitați să participăm fie la liturghia de dimineață (ora 6.30), fie la liturghia de seară (ora 19.00), când ne vom ruga și pentru toți cinstitorii sfântului Anton de Padova.

Duminica viitoare, 13 septembrie, vom celebra liturghia de dimineață pentru toți copii și adolescenții care vor începe noul an școlar. Recomandăm tuturor copiilor o spovadă bună la încheierea vacanței pentru ca Isus să ne însoțească și să ne ocrotească și în acest an. Recomandăm tuturor părinților sau bunicilor să-și trimită copii și nepoții la grădiniță și la școală pentru a primi o educație cât mai bună.

Au sosit revistele Lumina creștinului și De la Răsărit până la Apus pe luna septembrie.

Vă dorim o săptămână binecuvântată!