08.30: Liturghia copiilor.
11.00: Liturghia comunitară.
17.00: Sfântul rozariu și adorația euharistică.
18.00: Sfânta Liturghie de seară.

Liturghia de la 11.00 va fi celebrată de părintele Felician Tiba. După sfânta liturghie părintele responsabil diecezan al oficiului pentru familii, va prezenta cartea „Vreau să înțeleg cu cine mă căsătoresc”, adresată adolescenților și tinerilor, dar valabil și pentru familile tinere.

Mâine, 6 iulie, la ora 10.00 va avea loc înmormântarea răposatului Andrei Bulai, fostul clopotar de la cimitir.

Vineri, 10 iulie, între orele 10 și 12, va fi la Oratoriu o echipă de specialiști oftalmologi. Cei care doresc, au posibilitatea să efectueze gratuit controlul sănătăţii ochilor, în localitatea noastră.

Seminarul liceal „Sfântul Iosif” din Bacău organizează a doua etapă de admitere în clasa a IX-a, profil teologic. Dacă sunt absolvenți de clasa a VIII-a care doresc să meargă la Seminar, să ia legătura cu preoții din parohie pentru detalii suplimentare. De asemenea mai sunt locuri la institutul teologic din Iași pentru absolvenții de liceu. cei interesați sunt rugați să treacă pe la biroul parohial.

Dacă mai sunt copii care încă nu s-au înscris pentru Vara împreună 2015, sunt așteptați la birou.

A sosit la biroul Parohial revista Lumina creștinului pe luna iulie.

Vă dorim o săptămână binecuvântată!