08.30: Liturghia Primei sfinte împărtășanii.
11.00: Sfânta Liturghie comunitară.
17.30: adorație euharistică.
18.00: Sfânta Liturghie de seară.

Fiind Ziua Mondială a comunicațiilor sociale, colecta de astăzi este destinată susținerii presei catolice din dieceza de Iași.

În prima sâmbătă din luna iunie va avea loc Ziua copilului pe plan diecezan la Rotunda, județul Neamț. Copii care doresc să participe la această sărbătoare sunt rugați să se înscrie cât mai curând la biroul parohial.

În prima duminică din luna iunie s-a propus un spectacol-concurs, pe plan parohial, cu ocazia zilei copilului. Copii care au diverse talente se pot înscrie la domnișoara Bety Antal pentru o preselecție și pentru a-i ajuta pe cei mici în alegerea lor.

Sâmbăta viitoare, la ora 18.00, vor începe celebrările de ajun la biserica din Barați, iar duminică la ora 11.00 va fi liturghia solemnă. Predicator va fi părintele Petru Tamaș.

Duminica viitoare va și hramul „Maria, ajutorul creștinilor” la Fundu Răcăciuni.

Vă dorim o lună mai cu binecuvântarea Maicii Domnului!