08.30: Liturghia copiilor.
11.00: Liturghia comunitară.
17.30: Adorația euharistică.

La încheierea Verii împreună aducem mulțumiri tuturor celor care au ajutat la buna desfășurare a acestei săptămâni formative și recreative pentru copii și tinerii comunității noastre. Amintim copiilor că activitățile vor continua în fiecare sâmbătă de la ora trei, dar și în fiecare zi vom avea diverse activități la oratoriu înainte și după liturghia de seară.

De la dispensarul medical am fost rugați să anunțăm ca persoanele care au primit cardul de sănătate să treacă pe la medicul de familie pentru verificarea datelor personale. Doamna Ciuraru Maria are nevoie urgentă de card pentru consultații medicale, dar cardul a ajuns la o altă persoană.
Duminica viitoare celebrăm Porțiuncula. Va fi hramul la capela din cimitirul din Valea Seacă. Începând de sâmbătă, 1 august, până duminică seara vom putea dobândi indulgența plenară, fiind spovediți, împărtășindu-ne, și rugându-ne după intenția Sfântului Părinte Papa.

Sâmbătă, 8 august, va avea loc la Butea întâlnirea diecezană a familiilor la care va fi prezent un cardinal, mai mulți episcopi, preoți și mii de credincioși din dieceză. Din parohia noastră vom merge cu un autocar. Persoanele interesate să se înscrie cât mai curând la biroul parohial.