1. Programul Liturgic: 8.30, 11.00, (17.30 adoraţie) 18.00. După Liturghia de seară vom avea invitaţi speciali care vor vorbi tinerilor despre modul de folosire a mijloacelor de comunicare.

2. Duminică, după Liturghia de la ora 11.00 va fi prezentă la Oratoriu o echipă de specialişti pentru controlul sănătăţii prin metoda biorezananţei.

3. Joi, 22 mai, între orele 9.00-11.00 va fi posibilitate de control oftalmologic la Casa Tineretului.

4. Duminica viitoare va fi hramul bisericii din Fundu Răcăciuni (Sf. Maria ajutorul creștinilor).

5. În weekend-ul viitor vom avea o serie de întâlniri cu tinerii care doresc să se implice în voluntariat pe plan parohial, atât la Ziua copilului cât şi la vara împreună. Temele vor fi prezentate invitați, specialişti în domeniu.

6. Cu ocazia beatificării episcopului Durcovici s-a lansat un CD cu cântece pentru a susţine şi misiunile din Africa. Cei care doresc să susţină proiectele misionare pot cumpăra aceste CD-uri de la biroul parohial. Tot aici sunt DVD-uri cu piesa de teatru „Anton Durcovici, omul cu faţa de bronz”(având inclusă și filmarea de la Valea Mare).

Tuturor vă dorim o săptămână binecuvântată!