După lungi aşteptări a venit şi zăpada iarna aceasta, de aceea, copiii, tinerii şi consilierii parohiei s-au mobilizat pentru a face alei în curtea bisericii, a parohiei şi la Casa Tineretului! Elanul lor nu s-a oprit aici şi unii dintre ei au contribuit şi la eliberarea staţiilor de autobuz. Trebuie menţionat, de asemenea, că unii tineri din Acţiunea Catolică au mers acasă la bătrânii din sat şi le-au făcut cărări în curte pentru ca aceştia să nu rămână izolaţi în casele lor.

Mulţumim tuturor celor care au dat din timpul lor pentru această acţiune de binefacere şi bunul Dumnezeu să-i binecuvânteze şi să-i răsplătească cu bunurile sale. Acum trăim altfel bucuria iernii ştiind că nu sunt persoane lângă noi care suferă din cauza zăpezii! Prin gestul lor copiii, tinerii şi consilierii au arătat că la Valea Mare ştim să fim oameni între oameni!

Dumnezeu să-i binecuvânteze!