1. Programul sfintelor Liturghii

Duminica: 8.30, 11.00, 18.00

P.S.

Miercuri, vineri şi duminică începând cu 17.30 va fi Calea sfintei Cruci

Joi la ora 17.30 va fi adoraţie Euharistică.

2. Duminica viiitoare invităm toate mamele şi bunicile la sfânta Liturghie de la ora 8.30 pentru a primi darul copiilor şi nepoţilor lor. Copiii au pregătit un mic spectacol cu cântece şi poezii pentru mamă.

3. Cei care doresc să doneze cei 2% din impozit pentru Asociaţia Ioan Duma pot veni la biroul parohial pentru a completa o fişă. Este nevoie doar de buletin. Banii adunaţi vor fi folosiţi pentru ajutarea persoanelor vârstnice şi bolnave.

4. Vineri seara după Liturghie va fi un act penitenţial pentru tineri pentru a începe cât mai bine Postul  Mare. Vor fi prezenţi mai mulţi preoţi!

5. Vineri, 7 martie, se va merge la bolnavi pentru vinerea întâi!

6. Sâmbătă, 8 martie, după sfânta Liturghie va avea loc întâlnirea cu grupurile de rugăciune.

7. A sosit revista „Lumina creştinului”. Toţi cei abonaţi o pot procura de la biroul parohial.

8. Dacă ma sunt persoane care doresc să participe la sărbătoarea beatificării episcopului martir Anton Durcovici (Iaşi 17 mai) să se înscrie la biroul parohial.

9. Prima sfântă împărtăşanie va fi anul acest pe 11 mai.

10. Sfântul Mir va fi administrat la Valea Mare duminică 17 august. Continuăm pregătirea cu cei din clasele V-VIII în fiecare sâmbătă la ora 16.00. Dacă mai sunt alţi candidaţi care au peste 12 ani şi nu au făcut Mirul să se înscrie cât mai curând la biroul parohial.

11. Program catehetic pentru copii şi tineri

Copii: sâmbătă de la 16.00.

Tinerii: sâmbătă 19.00 – tinerii peste 19 ani

duminică 19.00 – tinerii între 15 şi 19 ani (adolescenţii)

P.S.

Tinerii mai sunt aşteptaţi:

luni la ora 19.00 pentru Lectio divina

vineri la ora 19.00 pentru cor

duminică la Liturghia tinerilor de la ora 18.00

în fiecare seară la sfânta Liturghie!

12. Miercuri seara după sfânta Liturghie este Lectio divina pentru adulţi.

13. Marţi seara este repetiţie pentru corul mare.

Vă dorim tuturor un post binecuvântat!