Miercuri, 19 martie 2014, a fost comemorat sfântul Iosif, patronul Bisericii universale, patronul Acțiunii Catolice și patronul Diecezei de Iași. Sfintele Liturghii în Parohia noastră au fost la orele 9.00 şi 18.00. Liturghia de seară a avut un moment special. Comunitatea prezentă în biserică s-a rugat pentru cei care poartă numele Sf. Iosif și în mod deosebit pentru parohul comunităţii, pr Iosif. S-au pus intenții speciale și pentru bărbații de astăzi, pentru a urma modelul tatălui purtător de grijă a lui Isus. La final s-a cântat imnul AC şi tradiţionalul „La mulţi ani!”. A urmat apoi la Oratoriu un moment de comuniune şi de felicitări din partea copiilor, a tinerilor şi a persoanelor care au dorit să fie aproape de păstorul lor.

Ne alăturăm şi noi felicitărilor lor şi-i spunem părintelui Iosif: La mulţi Ani!