Pages Menu

Postat de in data de oct. 14, 2020 in Diverse | 0 comentarii

Anunțuri 11 octombrie 2020

Continuăm luna octombrie, închinată Sfintei Fecioare Maria Regina Rozariului. În fiecare seară, la 17:20, avem sfântul rozariu în biserică, cu litania în cinstea Maicii Domnului. Invităm întreaga comunitate la această devoțiune închinată Maicii Domnului.

Duminica viitoare va fi Ziua Mondială a Misiunilor când ne vom ruga în mod deosebit pentru misionarii noștri iar colecta va fi specială pentru susținerea operelor misionare.

Abonații care nu au luat noul număr al publicației Mesagerul sfântului Anton, Lumina creștinului și Isus Prietenul copiilor, sunt rugați să treacă pe la biroul parohial.

Mulțumim voluntarilor de pe sectorul III Valea de Jos, care au ajutat la curățenia din biserică sâmbăta trecută și invităm pe credincioșii de pe sectorul Costița să se organizeze pentru curățenia de sâmbăta viitoare.

Vă dorim tuturor o săptămână binecuvântată!

Raspunde

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.