18 decembrie 2016

8.30 liturghia copiilor;
11.00 Sfânta liturghie comunitară.
16.30 Adorație euharistică.
17.00 Sfânta liturghie de seară;
La birou (probabil și în fața bisericii) găsiți diferite modele de calendare pentru anul 2017, precum și alte obiecte religioase de Crăciun.
Joi, 22 decembrie, vom face curățenia generală în biserică pentru a se putea apoi împodobi altarul pentru sărbătoarea Crăciunului.
Spovada cu ocazia sărbătorilor va fi după următorul program:
Luni începând cu ora 09.00 vom merge la bătrânii și bolnavii din sat pentru spovada de Crăciun, dacă mai sunt și alți bătrâni care nu pot veni la biserică și doresc spovada de sfintele sărbători să fim anunțați în cursul acestei zile.
Miercuri începând cu ora 16.00 va fi ocazie de spovezi pentru copii;
Joi începând cu ora 16.00 va fi ocazie de spovezi pentru tineri;
Vineri începând cu ora 16.00, vor fi ocazii de spovezi pentru adulți cât și pentru cei care nu au reușit însă să se spovedească.
Adulții care nu au avut posibilitatea în celelalte zile vor mai avea o ocazie sâmbătă începând cu liturghia de dimineață (când încheiem și novena de Crăciun) și în continuare până la ora 12.00
Sâmbătă, 24 decembrie, este ajunul Crăciunului. Seara liturghia va fi la ora 22.00.
Duminică, 25 decembrie, Naşterea Domnului nostru Isus Cristos
11.00: Sfânta Liturghie solemnă de Crăciun,
16.30 Adorație și binecuvântare euharistică
17.00: Sfânta Liturghie de seară, urmată de un spectacol al copiilor și un program special la monumentul Recunoștiinței în prezența lui Moș Crăciun.
Luni, 26 sfântul Ştefan
09.00: Sfânta Liturghie de dimineaţă
17.00: Sfânta Liturghie de seară
Marți, 27 decembrie, sfântul Ioan
09.00: Sfânta Liturghie de dimineaţă
17.00: Sfânta Liturghie de seară
În ziua de 30 decembrie sărbătorim Sfânta familie de la Nazaret. Întrucât dorim să celebrăm o liturghie specială pentru familiile jubiliare, rugăm pe cei care aniversează 50, 25, sau cel puțin 10 ani de căsătorie să se anunțe cât mai curând la biroul parohial pentru a ne organiza cât mai bine și pentru pregătirea amintirilor.

Vă dorim tuturor o duminică binecuvântată!