8.30 liturghia copiilor;
11.00 Sfânta Liturghie comunitară.
17.00 Calea sfintei cruci.
17.30 Sfânta liturghie de seară;

La propunerea mai multor credincioși, începând de luni liturghia de seară va fi la ora 18.00. Calea sfintei Cruci va fi miercuri, vineri și duminică cu jumătate de oră înainte.

Luni, 07 martie, vom avea două înmormântări. Prima va fi la cimitir la ora 9.00 iar a doua va fi în biserică la ora 10.30. Se va celebra și liturghia de dimineață întrucât va fi prezent părintele responsabil al terțiarilor, care va ține și reculegerea lunară.

Marți, fiind ziua de 8 martie, după liturghia de seară va fi un program special dedicat mamelor și tuturor femeilor.

În data de 15 martie, la postul de poliție Faraoani va fi stația mobilă necesară schimbării actelor de identitate. Atât cei care trebuie să facă buletin cât și cei care doresc schimbarea actului de identitate trebuie să depună cât mai curând documentele necesare la postul de poliție.

A sosit revista Lumina creștinului pe luna martie. Abonații sunt rugați să treacă pe la biroul parohial.

Vă dorim tuturor o duminică binecuvântată și
un post mare plin de haruri!