8.30 Liturghia copiilor;

11.00 Sfânta Liturghie comunitară.

17.00 Calea sfintei cruci.

17.30 Sfânta liturghie de seară;

Luni, 20 martie avem sărbătoarea sfântului Iosif. Programul liturghiilor este următorul: dimineața la ora 9.00 iar seara la ora 17.00 sfântul Rozariu urmat de sfânta Liturghie.

Vineri, 24 martie vom urca meditând Calea sfintei Cruci pe dealul Gârga. Liturghia va fi la 16.30 după care vom merge în procesiune.

Sâmbătă, 25 martie, avem Buna Vestire. Programul liturgic rămâne dimineața la 6.30 și seara la ora 17.00.

Tot sâmbătă la ora 15.00 va fi o sfântă Liturghie la biserica Sfânta Cruce din Bacău urmată de „Marșul pentru Viață”. Sunt invitați să participe toți cei care au posibilitatea și doresc să apere viața.

Duminica viitoare va fi în fiecare parohie a diecezei noastre Sărbătoarea Bibliei. Vă invităm ca venind la Liturghie să aducem cu noi și Biblia sau Noul Testament pentru o ceremonie specială care va avea loc la sfârșitul Liturghiei. Dacă mai sunt familii care nu au în casă Sfânta Scriptură vă amintim că s-a adus la biroul parohial noua ediție a Bibliei la un preț convenabil.

Mulțumim celor care în această săptămână au ajutat la curățatul viei, depozitatul lemnelor pentru iarnă și curățenia din Biserică. Sâmbăta viitoare sunt invitați credincioșii de pe Costița să se mobilizeze pentru curățenia săptămânală.

Vă dorim tuturor o duminică binecuvântată și

un post mare plin de haruri