Postat de in data de aug. 22, 2020 in Diverse | 0 comentarii

Anunțuri, 23 august 2020

Mulțumim consilierilor, tinerilor și tuturor credincioșilor din sat care ne-au ajutat la buna desfășurare a pelerinajului anual de la Ciciola.

Marți, după liturghia de seară va fi întâlnire cu toți ministranții.

Duminica viitoare la ora 11.00, părintele vicar Anton, va celebra liturghia de rămas bun, întrucât, de la 1 septembrie va activa ca preot vicar în parohia Oituz.

Mulțumim credincioșilor care au contribuit la colecta pentru seminar de duminica trecută. Cei 1000 Ron, au fost trimiși spre episcopie în vederea susținerii seminariilor diecezane.

Mulțumim voluntarilor de pe sectorul Costița, care au ajutat la curățenia în biserică. Pentru sâmbăta viitoare rugăm să se mobilizeze credincioșii de pe sectorul I, Valea Dragă.