08.30: Liturghia copiilor.

11.00: Liturghia comunitară

17.30: Adorația euharistică

18.00: Sfânta Liturghie de seară urmată de întâlnirea comitetului bisericesc.

Începând de luni, în fiecare seară, se va transmite sfânta Liturghie la Radio Maria.

Săptămâna aceasta vom avea prima vineri și prima sâmbătă din lună, când vom merge să vizităm bătrânii și bolnavii din sat. Pentru o mai bună organizare, rugăm bolnavii de pe sectorul părintelui vicar, să fie răbdători până după prânz și va veni părintele paroh și la ei după ora 13.00.

Duminica viitoare, 6 septembrie, va fi hramul Nașterii sfintei fecioare Maria la Valea Seacă. În comunitate vom avea program obișnuit. La ora 11.00 liturghia se va transmite și la Radio Maria.

A sosit revista locală Ecouri din Vale. Dacă cineva nu a primit-o, o poate găsi la biroul parohial. De asemenea, la biroul parohial puteți găsi și Mesagerul Sf. Anton și De la răsărit până la apus.

Mulțumim și credincioșilor de pe sectorul I Valea Dragă care au ajutat la curățenia din Biserică. Sâmbăta viitoare sunt invitați la curățenie voluntari de pe sectorul II Valea Dragă.

Vă dorim tuturor o săptămână binecuvântată!