08.30: Liturghia copiilor.
11.00: Liturghia comunitară.
17.00: Adorația euharistică cu rozariul inclus.

Joi, 11 august, începând cu ora 9.00, va fi la Oratoriu o echipă de oftalmologi pentru controlul gratuit al sănătății ochilor. Cei care vor dori să comande ochelari se recomandă să lase un avans de minim 20 de lei.

Duminică, 14 august, la ora 9.30se va merge în pelerinaj cu tinerii spre Cacica. Cei care doresc să fie prezenți la acest sanctuar diecezan, la care va participa și episcopul să se anunțe la parohie până marți seara.
Cei care nu pot merge la Cacica, dar doresc să cinstească în mod special sărbătoarea Înălțării la cer a sfintei fecioare Maria, pot participa la sărbătoarea de la Barați care va începe Duminică seara la orele 18.00 și va continua luni cu liturghia solemnă la ora 11.00.

Ne am bucurat să vedem în ultimele zile mai mulți vălemăreni întorși acasă pentru vacanță sau concediu. Chiar dacă fiecare familie are diverse obligații proprii, invităm să ne gândim fiecare și la biserica noastră făcând o ofertă, după posibilități pentru începerea lucrărilor la interior. Mulțumim anticipat tuturor pentru colaborare și vă asigurăm de rugăciunile și recunoștiință întregii comunități.

Au sosit la biroul parohial revistele Lumina creștinului pe luna august.