08.30: Liturghia copiilor.

11.00: Sfânta Liturghie comunitară.

17.30: adorație euharistică.

Astăzi este Ziua Mondială a Comunicațiilor Sociale. Colecta este specială pentru Presa Catolică.

La sf. liturghie din această seară, întrucât este apariția Sf. Fecioare Maria la Fatima și Ziua Mondială a Bolnavului pe plan diecezan, ne vom ruga pentru bolnavii din comunitate. Vă invităm să-i aduceți la biserică pe cei care se pot deplasa sau să ne anunța-ți din timp cei care trebuie transportați cu mașina.

Întrucât duminica viitoare, copii din clasa a treia îl vor primi pentru prima dată pe Isus în inima lor, începând de mâine vor avea pregătire: marți, miercuri, joi și vineri începând cu ora 17.00. Examenul final al copiilor va fi vineri la ora 16.00 Sâmbătă la ora 15.30 va fi spovada copiilor de la Prima sf. Împărtășanie iar părinții și toți membrii familiei se pot spovedi începând cu ora 1700.

În prima sâmbătă din luna iunie (2 iunie), va avea loc Ziua copilului pe plan diecezan la Cleja. Copii care doresc să participe la această sărbătoare sunt rugați să se înscrie cât mai curând la biroul parohial.

Întrucât, în a doua jumătate a lunii iulie (16-22), vom avea campusul parohial Vara Împreună, invităm adolescenții și tinerii care doresc să fie animatori, să se înscrie cât mai curând la biroul parohial.

Duminica viitoare, avem în comunitatea noastră la liturghia de dimineață, Prima Sfântă Împărtășanie a copiilor de clasa a III-a. Vă așteptăm în număr cât mai mare la această sărbătoare.

Tot duminica viitoare, la ora 1100 va fi hramul comunității din Barați, Coborârea Duhului Sfânt. Sărbătoarea va începe din ajun la orele 2000.

Mulțumim credincioșilor care au ajutat la curățenia în biserică. Pentru sâmbăta viitoare invităm voluntari de pe Sectorul I Valea Dragă.

Abonații revistei Lumina creștinului sunt rugați să ia numărul pe luna mai.

Vă dorim o lună mai cu binecuvântarea Maicii Domnului!