08.30: Liturghia copiilor.
11.00: Liturghia comunitară.
17.30: adorație euharistică.

După liturghia de seară, tinerii organizează o serată muzicală la Oratoriu. Va fi muzică și voie bună pentru toți cei care doresc. Participanții vor putea face o ofertă liberă care va fi distribuită în fondul special pentru sinistrați. Mulțumim cu această ocazie celor care au contribuit la colecta specială de duminica trecută când s-au strâns 890 de ron.

Felicităm pe credincioșii care au făcut deja curățenie la mormintele din cimitir și îi invităm și pe ceilalți să facă o curățenie generală la mormintele rudelor și cunoscuților.

Întrucât vineri, 24 iunie avem sărbătoarea „Nașterea sfântului Ioan Botezătorul”, vă invităm, ca în zilele premergătoare să ne rugăm pentru diaconii care vor fi hirotoniți preoți cât și pentru toate persoanele consacrate.

Dacă mai sunt copii care încă nu s-au înscris pentru Vara împreună 2015, sunt așteptați la birou cât mai curând, pentru a putea comanda materialele necesare acestei activități cu cei mici care va avea loc în perioada 18-24 iulie.

Duminica viitoare la ora 11.00, va fi în parohia Gioseni, hramul „Nașterea sfântului Ioan Botezătorul”.

A sosit la biroul Parohial revista De la răsărit la apus, abonații sunt rugați să treacă pe la biroul parohial.