27 martie Sărbătoarea Paștelui

11.00: Sfânta Liturghie solemnă a învierii;
17.00: Adorație euharistică
18.00: Sfânta Liturghie de seară.
Luni și marți, (a II-a și a III-a zi a Paștelui) Sfintele Liturghii vor fi la: 10.00 și 18.00.

Asociația Agnesiana în parteneriat cu parohia Valea Mare, organizează în ziua de 28 martie (a doua zi de Paști, după liturghia de la ora 10.00), la Oratoriu, o expoziție unde sunt invitați meșteșugarii din sat să-și expună lucrările (țesături, cusături, picturi, sculpturi etc.) Persoanele interesate să participe sunt rugate să se adreseze doamnei Felicitas până pe data de trei aprilie.

Duminica viitoare este duminica Divinei Milostiviri. Vom continua și în zilele premergătoare novena specială de pregătire pentru această sărbătoare.

Tot duminica viitoare avem în comunitatea noastră Primonda. S-a propus ca pentru anul acesta sărbătoarea să aibă loc după liturghia de la ora 11.00 pentru ca bucuria să poată continua toată după-amiaza (va participa și orchestra din comunitate).

Săptămâna aceasta vom avea prima vinere din luna aprilie, prilej cu care vom vizita bătrânii și bolnavii din sat.

Au sosit revistele Lumina creștinului și Isus prietenul copiilor pe luna aprilie. Abonații sunt rugați să treacă pe la biroul parohial.

Vă dorim tuturor un Paște fericit și un timp pascal plin de bucuria Învierii Domnului!