8.30:   liturghia copiilor.

11.00: Sfânta Liturghie comunitară, urmată de cateheza pentru familii

17.30: adorație euharistică pentru vocații

Colecta specială, pentru susținerea vocațiilor

18.00: Sfânta Liturghie de seară, urmată de cateheza tinerilor.

Luni dimineața la ora 9.00 vom avea înmormântare. Nu se va celebra liturghia de la 6.30.

Pentru duminica viitoare s-a anunțat hramul sfântul Iosif Muncitorul în comunitatea catolică Galbeni.

Sâmbătă, 7 mai, va avea loc la Săbăoani Ziua Tineretului pe plan diecezan. Tinerii care doresc să participe la această sărbătoare a lor să se înscrie la biroul parohial. Mai sunt câteva locuri.

Peste două săptămâni (sâmbătă, 12 mai) se va celebra Ziua bolnavului pe plan diecezan la Cacica. Persoanele care doresc să participe la acest pelerinaj, să se anunțe la biroul parohial.

Mulțumim voluntarilor de pe sectorul I, Valea de Jos, care au ajutat la curățenia din biserică. Sâmbăta viitoare sunt invitați la curățenie cei din sectorul II Valea de Jos.

Vă dorim tuturor un timp pascal plin de bucuria învierii Domnului!