8.30 liturghia copiilor;
11.00 Sfânta liturghie comunitară în cadrul căreia membri Acțiunii catolice vor depune adeziunea pentru noul an asociativ;
16.00 Adorație euharistică și sfântul Rozariu (pentru sfințirea noilor diaconi).
17.00 Sfânta liturghie de seară;
După liturghia de la ora 11.00 va fi repetiția la corul mare.
Continuăm postul Crăciunului, în care suntem invitați să participăm cât mai des la sfânta Liturghie și sfintele sacramente.
Luni, 08 decembrie, avem solemnitatea Neprihănitei zămisliri, prilej cu care vom celebra două sfinte liturghii la orele 11.00 și seara la ora 17.30 (precedat de rozariu la ora 17.00).
Miercuri, 10 decembrie, va fi prima comemorare a fericitului episcop martir Anton Durcovici.
Sâmbătă, 13 decembrie, vom avea oaspeți de seamă la Valea Mare. Echipa Radio Maria va fi prezentă în biserica noastră pentru a transmite în direct sfântul rozariu și sfânta Liturghie începând cu ora 17.00. după sfânta liturghie ne va vorbi un reprezentant de la acest post de radio catolic pentru a cunoaște și folosi cât mai bine acest mijloc de comunicare. Cei care vor dori vor putea achiziționa radiouri și alte materiale promoționale. Se caută și voluntari care să colaboreze cu acest post de radio creștin.
Se mai fac abonamente la publicațiile diecezane (Lumina creștinului, De la Răsărit la Apus, Mesagerul sau Isus prietenul copiilor) sunt rugate să se anunțe cât mai curând la biroul parohial pentru a putea beneficia de reducerile oferite. Tot la biroul parohial găsiți și diferite modele de calendare pentru anul 2015 precum și revista Lumina creștinului.

Vă dorim tuturor un Advent plin de haruri!