8.30 liturghia copiilor;
11.00 Sfânta Liturghie comunitară urmată de spectacolul de 8 martie.
17.00 Calea sfintei cruci.
17.30 Sfânta liturghie de seară;
Luni, 09 martie, la ora 10.00, vom avea două înmormântări.
Marți 10 martie la ora 9.00 vom mai avea o înmormântare. Amintim că programul celorlalte liturghii rămâne neschimbat.
Marţi începem novena de pregătire la sărbătoarea Sfântului Iosif, Patronul Bisericii Universale.
Din partea Poliției am fost rugați să anunțăm că pe data de 17 martie 2015, între orele 09.00-16.00 la Sediul Primăriei Faraoani se va organiza o acțiune pe linia puneri în legalitate a persoanelor cărora le expiră sau a expirat actul de identitate. Cu această ocazie se vor face acte de identitate persoanelor care împlinesc 14 ani până la data de 17 mai 2015. Pentru reușita acestei acțiuni, cei vizați sunt rugați ca în săptămâna 09-15.martie 2015 să contacteze lucrătorii Postului de Poliție în vederea completării dosarelor.
A sosit revista Lumina creștinului pe luna martie. Abonații sunt rugați să treacă pe la biroul parohial. La birou mai puteți găsi radiouri care recepționează radio Maria, CD-uri, diverse cărți, precum și alte obiecte religioase.
Fiind astăzi 8 martie, dorim mamelor și tuturor sărbătoritelor la mulți ani!

Vă dorim tuturor o duminică binecuvântată și
un post mare plin de haruri!