08.30: Liturghia copiilor.
11.00: Liturghia comunitară.
17.30: Adorația euharistică.

După liturghia de la ora 11.00 va fi repetiție la corul mare.

Duminica viitoare va fi hramul comunității din Valea Seacă. La ora 9. 45, dacă vremea va fi prielnică, vom merge în procesiune spre biserica dedicată Nașterii sfintei fecioare Maria.

Mulțumim vălemărenilor întorși acasă din străinătate care au trecut pe la biroul parohial și au făcut deja o ofertă pentru lucrările de la biserică. Ne vom ruga în continuare pentru toți cei care au contribuit și vor contribui la continuarea lucrărilor de renovare a bisericii noastre.

De astăzi începem novena de pregătire la sărbătoarea Nașterii sfintei fecioare Maria. Ne vom ruga în aceste zile, prin mijlocirea fecioarei Maria, pentru pacea și binecuvântarea familiilor și pentru împăcarea familiilor dezbinate.

În ultimele săptămâni am fost invitați să consiliem câteva cazuri matrimoniale și ne-am bucurat să vedem că acele familii s-au împăcat. Dacă mai sunt cazuri care necesită consiliere, vă rugăm să luați legătura cu preoții din parohie iar în caz de nevoie să programați o anumită oră pentru medierea unor probleme familiare.

Se apropie luna septembrie când se va tipări un nou număr al revistei noastre locale „Ecouri din Vale”. Invităm pe cei care au talent să pregătească în următoarea săptămână articole sau poezii cu mesaj pentru toți cititorii.

Săptămâna aceasta vom avea prima vinere din luna septembrie, prilej cu care vom vizita bătrânii și bolnavii din sat.

S-a propus de curând să organizăm o activitate caritabilă pentru bătrânii, bolnavii și săracii comunității noastre. În cadrul liturghiei de seară din prima sâmbătă a lunii va fi posibilitatea pentru cei care doresc să ofere produse alimentare sau alte oferte pentru cazurile sociale din comunitate. În dreapta altarului va fi o cutie în care se vor putea pune ofertele benevole.
Vestiri (ora 11.00)