8.30 liturghia copiilor. Deschiderea noului an școlar.
11.00 liturghia comunitară
17.30 adorația euharistică;
18.00 sfânta liturghie de seară;
După Liturghia de la 11.00 se va face repetiția la corul mare în vederea hramului.
După liturghia de seară, dacă vremea va fi bună, vom merge în procesiune spre crucea luminoasă de pe dealul Gârga. Cu această ocazie vom binecuvânta această cruce relizată cu efortul credincioșilor din comunitate.
Astăzi la ora 11.00 va fi hramul Înălțarea Sfintei Cruci în parohia Luizi Călugăra.
Mulțumim binefăcătorilor care au ajutat în ultima perioadă la lucrările de la biserică.
Luni, 15 septembrie, începe un nou an școlar. La ora 8.45 este bine să fie prezenți la școală atât copii cât și părinții pentru ceremonia de deschidere a noului an școlar.
Luni după liturgia de seară ne vom întâlni cu tinerii care doresc să colaboreze la programul „after school” pentru a organiza cât mai bine această activitate. Începând cu ziua de joi, 19 septembrie, ora 1600 toți copii care doresc pot participa la acest program.
Marți după sfânta liturghie de seară va avea loc întâlnirea cu cateheții care vor ajuta la pregătirea catehezelor de sâmbăta cu copii.
Vineri, 19 septembrie, vom începe novena de pregătire în vederea hramului comunității noastre, sfântul Mihail arhanghelul.
Sâmbătă la ora 16.00 începem noul an catehetic cu copii de clasele I-VIII. Cei de clasa a treia vor avea înscrierea și vor începe pregătirea specială în vederea primei spovezi și a primei sfinte Împărtășanii.
Duminica viitoare va fi hramul dedicat sfântului Padre Pio în filiala parohiei Mărgineni (zona Răchiți).

Vă dorim tuturor o săptămână binecuvântată!