8.30 Liturghia copiilor;

11.00 Sfânta Liturghie comunitară;

16.30 Calea Sfintei Cruci

17.00 Sfânta liturghie de seară urmată de cateheza tinerilor

În timpul Postului Mare, miercurea și vinerea Calea Crucii va fi la ora 17.00 urmată apoi de sf. Liturghie. Joi, adorația va fi la ora 17:00 urmată de Liturghie. Duminica, Calea Crucii va fi la ora 16.30, urmată apoi de Liturghia și cateheza tinerilor.

Din această după-amiază, la orele 14:00, vom începe pregătirea logodnicilor în vederea căsătoriei. Tinerii care doresc să se căsătorească anul acesta și nu au participat la catehezele de anul trecut sunt așteptați la biroul parohial.

Întrucât se apropie sărbătoarea Paștelui dorim să pregătim și revista noastră locală „Ecouri din Vale”. Cei care au talent de a scrie articole sau poezii pe tema postului sau a învierii Domnului, precum și diverse teme pentru familii, sunt rugați să aducă compozițiile până la mijlocul lunii martie.

Persoanele abonate la revista De la răsărit la Apus, pot trece la biroul parohial.

Mulțumim celor din sectorul II Valea Dragă care au ajutat la curățenia din biserică. Sâmbăta viitoare sunt invitați să dea o mână de ajutor cei din sectorul I Valea de Sus.

Vă dorim tuturor o duminică și o săptămână binecuvântată!