8.30 liturghia copiilor;

11.00 Sfânta Liturghie comunitară.

17.00 Calea sfintei cruci

17.30 Sfânta liturghie de seară;

Colecta din această dumincă va fi pentru susținerea proiectelor Caritasului diecezan, în special îngrijirea la domiciliu.

Întrucât se apropie sărbătoarea Paștelui dorim să pregătim și revista noastră locală „Ecouri din Vale”. Cei care au talent de a scrie articole sau poezii pe tema postului sau a învierii Domnului, precum și diverse teme pentru familii, sunt rugați să aducă compozițiile la parohie până la jumătatea lunii martie.

Marți 27 februarie între orele 10-12 va fi la oratoriu o echipă de oftalmologi pentru controlul sănătații ochilor și pentru comenzi de ochelari.

Săptămâna aceasta avem prima vineri din luna martie când vom merge să vizităm bătrânii și bolnavii din sat. Ceilalți, avem ocazie de spovadă în fiecare seara iar joi de la trasul întâi.

Din partea Poliției, am fost rugați să anunțăm că pe data de 12 aprilie 2018, între orele 09.00-16.00 la Sediul Primăriei Faraoani se va organiza o acțiune pe linia punerii în legalitate a persoanelor cărora le expiră sau a expirat actul de identitate. Cu această ocazie se vor face acte de identitate persoanelor care împlinesc 14 ani până la data de 12 iunie 2018. Pentru un bun curs al activității, vă rugăm ca până pe data de 11 aprilie, anul curent, să contactați lucrătorii Postului de Poliție, în vederea completării dosarelor.

Mulțumim celor din sectorul I Valea de Jos care au ajutat la curățenia din biserică. Sâmbăta viitoare sunt așteptați să dea o mână de ajutor cei din sectorul II Valea de Jos.

Vă dorim tuturor o duminică binecuvântată și

un post mare plin de haruri!